Data:
Piątek, 24.11.2017
Imieniny:
Emmy, Flory, Romana
Szukaj:Co wiesz o gminie Małkinia??

   Z którego wieku pochodzą pierwsze wzmianki o Małkini, w jakiej miejscowości gminy znajduje się prywatne Muzeum Etnograficzne, ile miejscowości wchodzi w skład gminy Małkinia, przy jakiej ulicy znajduje się budynek Urzędu Gminy?

   Te i tympodobne pytania zadano uczestnikom VIII konkursu „Wiedza o gminie Małkinia Górna”, który miał miejsce 10 marca br, w Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini.
   Konkurs odbył się w 3 kategoriach wiekowych; szkoły podstawowe klasy I – III i IV – VI oraz publiczne gimnazja. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, w tym roku wystartowało w nim aż 75 uczniów.
   Organizatorem konkursu podobnie do lat ubiegłych była pani Teresa Żach - Instruktor Koła Geograficzno - Ekologicznego "EKO - PATROL" działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Małkini Górnej. Patronat honorowy nad konkursem objął wójt Marek Kubaszewski.
   Zwycięzcami konkursu zostali, w kategorii szkół podstawowych, klasy I – III: Arkadiusz Goliński SP w Kiełczewie – I miejsce, Judyta Ber SP w Kiełczewie – II miejsce, Maja Chaberska SP w Kiełczewie – III miejsce.
   W kategorii szkoły podstawowe, klasy IV – VI zwyciężyli: Kinga Mianowicz SP w Kiełczewie – I miejsce, Katarzyna Koziara SP w Glinie – II miejsce, Małgorzata Przywoźna SP w Glinie, Piotr Ogonowski SP nr 1 w Małkini – III miejsce.
   W kategorii publicznych gimnazjów zwyciężyli: Sylwia Grzeszczuk PG nr 1 w Małkini – I miejsce, Damian Ducki PG nr 1 w Małkini – II miejsce, Monika Robak PG nr 1 w Małkini – III miejsce.
   Nagrody książkowe i dyplomy zwycięzcom wręczyli dyrektor GOK Andrzej Sadowski oraz organizatorka konkursu Teresa Żach.
   Godnym zauważenia jest fakt, że w najmłodszej kategorii pierwsze 6 miejsc zajęła Szkoła Podstawowa w Kiełczewie, która była wyjątkowo dobrze przygotowana do konkursu. Tejże szkole przypadło również pierwsze miejsce w starszej grupie wiekowej. Ponadto należy podkreślić, że z roku na rok przybywa chętnych do udziału w konkursie, co cieszy, ponieważ świadczy o tym, że wiedza o gminie wśród uczniów wzrasta.Dodano: 16-03-2006 10:12


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u