Data:
Poniedziałek, 23.10.2017
Imieniny:
Edwarda, Marleny, Seweryna
Szukaj:XVIII DZIEŃ RADOŚCI WAKACYJNEJ W KIEŁCZEWIE

Dnia 29 czerwca o godz. 13:30 już po raz osiemnasty w Kiełczewie w gminie Małkinia Górna zorganizowano festyn ,,Dzień Radości Wakacyjnej’’. Od lat impreza odbywa się na początku wakacji, co szczególnie cieszy tych, którzy w czasie wakacji nigdzie nie wyjeżdżają.

W czasie festynu nastąpiło załamanie pogody, więc zabawa rozkręciła się na dobre około godziny 16:00. Oficjalnego otwarcia festynu dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pan Andrzej Koroś, który na wstępie przywitał przybyłych gości: Wójta Gminy Małkinia Górna Panią Bożenę Kordek, Wójta Gminy Sadowne Pana Waldemara Cyrana, Proboszcza Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni ks. Kanonika Ryszarda Zalewskiego, księdza Kanonika Krzysztofa Maksimiuka, księdza Łukasza Szuszko, Sekretarza Gminy Małkinia Górna Pana Dariusza Chmielewskiego, Dyrektora GOKiS w Małkini Górnej Pana Andrzeja Sadowskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Pana Zbigniewa Nietubycia oraz radną gminy Panią Dorotę Koroś.

Głos zabrali również: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Wójt Gminy Sadowne Pan Waldemar Cyran, którzy życzyli wszystkim wspaniałej zabawy oraz bezpiecznych i udanych wakacji. Pani Wójt zaprosiła do udziału w konkursie wiedzy o gminie, a także do korzystania z przygotowanych stanowisk.  Proboszcz Parafii ks. Kanonik Ryszard Zalewski zaprosił do wspólnej modlitwy.

W dniu festynu, we wczesnych godzinach porannych młodzi wędkarze  rywalizowali w zawodach wędkarskich o nagrodę Prezesa Koła Wędkarskiego nr 65 w Małkini Górnej. Wręczenie nagród nastąpiło tuż po otwarciu Dnia Radości Wakacyjnej.

Pomimo przejściowych, niekorzystnych warunków atmosferycznych uczestnicy imprezy mogli korzystać z przygotowanych atrakcji aż do wieczora. Przeprowadzony został Konkurs Wiedzy o Gminie Małkinia Górna, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę. Dla zwycięzcy Mateusza Nowaka oraz wszystkich, którzy wzięli udział w konkursie przygotowano nagrody.  Uczennice ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprezentowały przygotowane specjalnie na festyn układy choreograficzne. Dodatkową atrakcją był udział w festynie strażaków z OSP z Prostyni. Przygotowali oni dla uczestników XVIII Dnia Radości Wakacyjnej pokaz swoich umiejętności.

Jak na osiemnaste urodziny przystało, był też tort przygotowany przez organizatorów. Mieszkańcy Kiełczewa po raz kolejny zadbali o uczestników festynu, serwując grochówkę, bigos oraz swojskie jadło. Było sympatycznie i uroczyście.

XVIII Dzień Radości Wakacyjnej był okazją dla mieszkańców i przybyłych gości do wspólnego spędzenia czasu i zabrania ze sobą pięknych wspomnień, w tym roku, wyjątkowo, z dodatkowym dreszczykiem emocji.
Dodano: 04-07-2017 15:48


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u