Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:Zakończenie roku szkolnego 2015/2016 w Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Małkini Górnej

W placówkach oświatowych Gminy Małkinia Górna dnia 24.06.2016r. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie usłyszeli ostatni szkolny dzwonek i rozpoczęli wakacje. W Publicznym Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego uczniowie klas trzecich pożegnali nauczycieli oraz młodszych kolegów i koleżanki. Na zakończeniu roku szkolnego obecna była: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, przedstawicielka Rockwool Polska Pani Katarzyna Grobow, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

Na początku uroczystości uczniowie klas trzecich uroczyście przekazali sztandar swoim młodszym kolegom. Dyrektor ZSG nr 2 w Małkini Górnej Pani Marta Jasionek serdecznie powitała wszystkich przybyłych. Prosiła wszystkich uczniów, by swoją całoroczną pracę traktowali jak sukces. Podziękowała uczniom za trud i zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy oraz aktywne uczestniczenie w życiu szkolnym. Podkreśliła, że współpraca z gronem pedagogicznym to sama przyjemność. Podziękowała także Radzie Rodziców, która zawsze z zaangażowaniem i z entuzjazmem wspiera szkołę nowymi inicjatywami. Życzyła wszystkim uczniom oraz współpracownikom udanych wakacji.

Następnie uczniowie klasy III „a” i III „b” pod opieką Pani Grażyny Kryńskiej oraz Pani Anny Brodzikowskiej przygotowali uroczystą akademię, podczas której nie zabrakło ciepłych słów, podziękowań dla nauczycieli i pracowników. Na pożegnanie absolwentów uczennice klas II przygotowały taniec, który posiadał akcent humorystyczny i wprowadził obecnych w bardzo dobry nastrój.

Po akademii głos zabrała Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek. Swoje słowa skierowała do Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców oraz Kochanej Młodzieży. Na początku pożegnała absolwentów Zespołu Szkół Gminnych nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zaznaczyła, że nie łatwo jest opuszczać zaprzyjaźnioną szkołę, ale na absolwentów czekają nowe cele, świat, przygody i kolejny etap w edukacji. (…) Wszyscy jesteście zwycięzcami, każdy z Was ma jakiś talent, to wielka sprawa dla każdego z Was wchodzić na Mount Everest (…). Pani Wójt przypomniała również, że to już rok funkcjonowania Zespołu Szkół Gminnych nr 2. Ważne jest również, by istniała nić porozumienia między dyrekcją, a nauczycielami czego mamy efekty w bardzo dobrym funkcjonowaniu tej szkoły. Zaapelowała również do rodziców, by czuwali nad dziećmi podczas wakacji, ponieważ „Już nie mali, a jeszcze nie dorośli”. Zaprosiła wszystkich najlepszych uczniów na uroczyste wręczenie nagród, które odbyło się podczas II dnia Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej.

Następnie Wicedyrektor Pan Marcin Wojciechowski odczytał statystyki uczniów za cały rok szkolny 2015/2016. Gimnazjaliści, którzy uzyskali średnią minimum 4,75 zostali nagrodzeni książkami oraz świadectwami z biało czerwonym paskiem. Na zakończenie Wójt Gminy, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie serdecznie pożegnali Panią Małgorzatę Ferenc, która odeszła na zasłużoną emeryturę.


Dodano: 29-06-2016 14:25


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u