Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:Debata społeczna pod hasłem „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa” w Gminie Małkinia Górna

W dniu 29 kwietnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Małkini Górnej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.

W debacie udział wzięli między innymi: Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek, Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pan Andrzej Choromański, Kierownik Biura Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej Pan Marek Jastrzębski, Komendant Komisariatu Policji w Małkini Górnej Pani Ewa Ruszkowska, Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej Pan Krzysztof Gołębiewski, Zastępca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi  Mazowieckiej Pan Leszek Falbowski.

Na wstępie spotkania wszystkich zebranych przywitał Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek. Jak podkreśliła Pani Wójt debata to przede wszystkim rozmowa z bezpośrednim udziałem mieszkańców o problemach dnia codziennego, aby każdy w  naszej gminie czuł się bezpiecznie, zarówno 6 latek, 40 latek, jak i osoby w starszym wieku.

Następnie zabrał głos Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej Pan Andrzej Choromański.

Podczas spotkania Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Małkini Górnej zaprezentował pokaz multimedialny. Dotyczył on m.in.: przestępczości ogółem, przestępczości wśród nieletnich, przestępczości narkotykowej, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie prezentację multimedialną przedstawił zastępca Komendanta PSP Pan Leszek Falbowski z zakresu bezpieczeństwa w naszych domach w okresie zimowym. Podczas prezentacji został poruszony temat groźnego zabójcy, jakim jest czad oraz zagrożenia z wypalania traw. W trakcie spotkania mieszkańcy przedstawili swoje uwagi dotyczące bezpieczeństwa na terenie gminy, zadawali pytania i prosili o wsparcie, czy też interwencje w sprawach dotyczących miejsca ich zamieszkania.

W tym roku bardzo mocno został zaakcentowany problem wypalania traw o czym wielokrotnie mówiła podczas spotkania zarówno Pani Wójt, jak również Zastępca Komendanta PSP Pan Leszek Falbowski.

Na zakończenie debaty Wójt Gminy Pani Bożena Kordek serdecznie podziękowała wszystkim zebranym za spotkanie i cenne uwagi, które być może staną się wskazówką do działania zarówno dla struktur Policji, jak i Urzędu Gminy, tak by nasi mieszkańcy czuli się jeszcze bezpieczniej.
Dodano: 30-04-2015 12:53


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u