Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:Święto patrona szkoły - Jana Pawła II


   W dniu Święta Papieskiego 16 października br. uczniowie Zespołu Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Prostyni organizując piękną, wzruszającą i podniosłą akademię w sposób szczególny uczcili pamięć swego patrona. Podczas tego święta odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów, którzy zostali przyjęci w poczet szkoły.


    23 dzieci stało się w tym roku szkolnym nowymi uczniami szkoły podstawowej, natomiast do gimnazjum przybyło 39 nowych uczniów. Ślubowaniu przyglądali się rodzice, dyrekcja szkoły: dyrektor Wojciech Jakubik i zastępca dyrektora Iwona Maliszewska, wychowawcy i nauczyciele dzieci i młodzieży oraz zaproszeni goście m.in.: dyrektor Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Ostrołęce Edward Górecki, wójt gminy Marek Kubaszewski, zastępca wójta Jan Borowy, dyrektor ZOSiPO Danuta Włodarczyk oraz wizytator Kuratorium Jadwiga Dąbrowska.
    Uroczystości szkolne w tym dniu miały różnorodny charakter, gdyż złożył się na nie również Dzień Edukacji Narodowej, o którym przypomnieli uczniowie w części artystycznej oraz zaproszeni goście w swych wystąpieniach składając najlepsze życzenia dyrekcji i gronu pedagogicznemu szkoły.
   Dzień Papieski obchodzono nie tylko w budynku szkoły, ale również na świeżym powietrzu przy obelisku upamiętniającym postać wielkiego Polaka - Jana Pawła II oraz w kościele parafialnym pw. Przenajświętszej Trójcy i Św. Anny, do którego w pochodzie przemaszerowali uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście, gdzie ksiądz kanonik Krzysztof Maksimiuk – proboszcz parafii odprawił mszę św. w intencji szkoły i jej całej społeczności.

Dodano: 24-10-2006 12:09


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u