Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:40. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Dnia 24 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej przeprowadzono gminne eliminacje 40. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W turnieju udział wzięły czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych oraz trzyosobowe z gimnazjów z terenu Gminy Małkinia Górna wyłonione w eliminacjach szkolnych.

Podczas konkursu uczniowie zmagali się z testem wiedzy zawierającym zadania z zakresu znajomości przepisów drogowych. Na placu manewrowym czekały na reprezentantów trudne przeszkody, które musieli pokonać podczas jazdy rowerem.

Wszystkie zadania były wykonywane przez uczestników pod czujnym okiem funkcjonariuszy policji: mł. asp. Sylwestra Andryszczyka – przedstawiciela Komisariatu Policji w Małkini Górnej oraz st. sierż. Marzeny Laczkowskiej i st. sierż. Łukasza Kulisia – przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Maz.

W tegorocznej edycji niekwestionowanymi zwycięzcami zostali uczniowie reprezentujący Zespół Szkół Gminnych w Małkini Górnej. Drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Skłodowskiej – Curie oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 zajęły I miejsce i będą reprezentowały Gminę Małkinia Górna w eliminacjach powiatowych w Starym Lubotyniu. Najwyższe wyniki w turnieju w kategorii indywidualnej osiągnęły także uczennice Zespołu Szkół Gminnych: Natalia Jaźwińska i Kinga Krupa. II miejsce w kategorii szkół podstawowych zajęła Szkoła Podstawowa im Fryderyka Chopina, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im ks. Jana Twardowskiego w Glinie. W kategorii gimnazjum II miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Józefa Piłsudskiego, a III miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Prostyni.

Nagrody dla uczestników i zwycięzców ufundowała i wręczyła Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek. Wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe kamizelki oraz plecaki z taśmą odblaskową z logo Gminy Małkinia Górna. Do zwycięskich szkół powędrowały gry planszowe, a plecaki do uczennic, które uzyskały najwyższe wyniki w kategorii indywidualnej.

Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu eliminacji należą się dyrekcji Zespołu Szkól Gminnych nr 2 w Małkini Górnej oraz funkcjonariuszom policji.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach powiatowych turnieju, wszystkim  zaś  życzymy bezpiecznego korzystania z ruchu drogowego.

Danuta Barszcz            

Inspektor do spraw obsługi   
organizacyjno–administracyjnej
szkół i placówek oświatowych  
Dodano: 25-04-2017 16:51


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u