Data:
Piątek, 24.11.2017
Imieniny:
Emmy, Flory, Romana
Szukaj:Pomoc dla poszkodowanych w wypadku w Zawistach Podleśnych

Poniżej zamieszczamy apel Wójta Gminy Marka Kubaszewskiego dotyczący pomocy dla poszkodowanych.


Małkinia Górna 20.12.2002.


Szanowni Państwo,

Gmina Małkinia Górna w ostatnim czasie przeżyła ogromną tragedię, mieszkańcy gminy dzień 2-go grudnia 2002 roku zapamiętają jako jeden z najtragiczniejszych dni współczesnej historii naszego terenu. Na przejeździe kolejowym w Zawistach Podleśnych doszło do tragicznego w swych skutkach wypadku. Cała gmina przeżyła szok, z którego ciężko jest się otrząsnąć. Zwłaszcza trudnych chwil doświadczyły i nadal doświadczają rodziny zmarłych oraz ranne w wypadku tym dzieci wraz z najbliższymi.

Ta niespodziewana tragedia pochłonęła pięć ofiar śmiertelnych, pozostali pasażerowie autokaru przeżyli, doznając urazów i ciężkich uszkodzeń ciała. Dzieci te ranne i w głębokim szoku trafiły do szpitala w Ostrowi Mazowieckiej i w Warszawie. Część z nich po rutynowych badaniach wróciła do domu, jednak pięcioro najbardziej poszkodowanych przeszło szereg zabiegów i operacji.

Do wojewódzkiego szpitala dziecięcego im. prof. Jana Bogdanowicza trafiło troje dzieci, w tym Monika Kalata, która w wypadku tym straciła mamę i babcię, a sama jest w bardzo ciężkim stanie. Obecnie odzyskała przytomność i lekarze rokują, że życiu Jej nie zagraża już niebezpieczeństwo, lecz droga tego dziecka do normalności jest bardzo długa. Dziewczynka ta wymaga rehabilitacji, która będzie długa, ciężka i kosztowna. Pozostałe dzieci, które również znajdują się w warszawskim szpitalu także czekają na rehabilitację.

W tej sytuacji ośmielam się odwołać do Państwa dobroduszności i prosić z całego serca, w imieniu tych dzieci i Ich rodziców, o wsparcie finansowe. Pieniądze zebrane podczas tej akcji pomogą Im w powrocie do zdrowia i normalności, pozwolą zapomnieć o tych dramatycznych chwilach.

W chwilach takich jak ta trudno jest znaleźć słowa pocieszenia dla ofiar wypadku, dlatego wydaje mi się, że najlepszą metodą pomocy są czyny. Urząd Gminy w Małkini Górnej na rzecz poszkodowanych przekazał już pewną kwotę pieniędzy, jednak wciąż jest to za małe wsparcie dla potrzebujących opieki, kosztownych leków, fachowej pomocy medycznej. Dlatego liczę na Państwa dobroduszność i datki, które można wpłacać na konto otwarte specjalnie dla ofiar wypadku:

Ja ze swej strony, jako gospodarz gminy na terenie której doszło do wypadku, służę Państwu wszelkimi dodatkowymi informacjami na temat stanu zdrowia dzieci i Ich rekonwalescencji.

Raz jeszcze gorąco proszę o wsparcie. Okażmy tym dzieciom ludzką solidarność i życzliwość. Pomóżmy Im jak najszybciej wrócić do życia sprzed wypadku.

Z poważaniem

Wójt Gminy Małkinia Górna
mgr inż. Marek Kubaszewski


Dodano: 2002-12-20 18:01:00


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u