Data:
Czwartek, 19.10.2017
Imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra
Szukaj:Ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na terenie zakładu produkcyjnego

W dniu 26 września 2017 na terenie zakładu produkcyjnego "ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o." w Małkini Górnej po raz kolejny odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu ostrowskiego. Działaniom strażaków bacznie przyglądali się Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Janusz Iwanowski, Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Kierownik Fabryki "ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o." w Małkini Górnej Pan Jacek Romaniuk.

W tegorocznych ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP Ostrów Maz. oraz zastępy: JW Komorowo, OSP Małkinia Górna, OSP Prostyń, OSP Nur, OSP Zaręby Kościelne, OSP Grądy, OSP Treblinka i OSP Szulborze Koty. W sumie w ćwiczeniach uczestniczyło 11 zastępów, 49 ratowników.

W zakres ćwiczeń wchodziły elementy z zakresu ratownictwa technicznego, chemicznego, medycznego oraz gaszenia pożarów obiektów produkcyjnych. Zasadniczym celem ćwiczeń było doskonalenie procedur, jak również samej organizacji dowodzenia podczas działań ratowniczo-gaśniczych, szczególnie trudnych i niebezpiecznych, gdyż mających miejsce w zakładach produkcyjnych oraz sprawdzenie stanu gotowości bojowej, współdziałania sił i środków KSRG, jak również sprawdzenie, a w konsekwencji doprecyzowanie wewnątrz zakładowych procedur na wypadek powstania pożaru.

Na zakończenie podsumowania ćwiczeń dokonali: Komendant Powiatowy PSP w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Janusz Iwanowski, Wójt Gminy Małkinia Górna Pani Bożena Kordek oraz Kierownik Fabryki "ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o." w Małkini Górnej Pan Jacek Romaniuk, wskazując na konieczność systematycznego przeprowadzania tego typu ćwiczeń w terenie.

Z całą pewnością ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze odgrywają szczególną rolę w przygotowania jednostek straży na wypadek pojawienia się pożaru w zakładach produkcyjnych.

Materiał przygotowany na podstawie informacji PSP Ostrów Mazowiecka


Dodano: 05-10-2017 14:12


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u