Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:Wielki Mecz

Zobacz fotoreportaż
Organizatorami imprezy byli: Wójt Marek Kubaszewski, Prezes Fundacji „Dyplomaci Dzieciom” Mirosław Milewski oraz Zastępca Redaktora Naczelnego „Piłki Nożnej” Adam Godlewski.
To dzięki tym osobom udało się ściągnąć do Małkini dwie wyjątkowe drużyny; reprezentację Korpusu Dyplomatycznego i drużynę Przyjaciół Adama Godlewskiego.
W skład reprezentacji Korpusu Dyplomatycznego wchodzili przedstawiciele 15 państw świata, m.in.: z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Białorusi, Rosji, Francji, Ukrainy, Republiki Słowacji, Republiki Czech, Uzbekistanu czy Austrii. Na czele drużyny dyplomatów stanął Konsul Generalny Stanów Zjednoczonych – Michael Kirby.
Po przeciwnej stronie boiska zagrali m.in.: Adam Godlewski, który pochodzi z Małkini, Dariusz Dziekanowski – były piłkarz Legii, Aleksander Vukowić, Jacek Magiera, Stanko Svitlica – mistrzowie Polski piłkarze Legii Warszawa. Drużynę poprowadził nie kto inny, jak trener Andrzej Strejlau.
Spotkanie rozpoczęło się parę minut po godzinie czternastej, jako pierwszy zabrał głos Wójt Kubaszewski, który poprosił o minutę ciszy, aby uczcić pamięć tych, którzy zginęli w wypadku. Następnie Wójt powitał zebranych.
Wśród zaproszonych gości można było dostrzec: Przewodniczącego Rady Gminy Zygmunta Chaberskiego, Z-cę Wójta Jana Borowego, Dyrektora Szpitala Powiatowego Władysława Krzyżanowskiego, Radnych Powiatowych: Marka Kozłowskiego, Andrzeja Sadowskiego, Krzysztofa Winiarskiego, w tym dniu nie zabrakło Radnych Rady Gminy. Wśród gości był również Paweł Skrzecz – wicemistrz olimpijski Europy i świata w boksie zawodowym, Małgorzata Begier – Miss Polski Nastolatek, przedstawiciele Izby Celnej z Warszawy oraz Andrzej „BOBO” Bobowski – król polskich kibiców. W spotkaniu uczestniczyły dzieci poszkodowane w wypadku wraz z rodzicami.
Przed meczem hymn zagrzewający do sportowej rywalizacji odśpiewał Maciek Molenda – laureat „Szansy na sukces”, piosenkarz i kompozytor, który w tym dniu gościnnie wystąpił w drużynie dyplomatów.
Sam mecz, jak cała jego oprawa były ciekawym wydarzeniem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla dyplomatów, ale w tych rozgrywkach nie wynik był ważny tylko cel. A cel został osiągnięty, zwyciężyły dzieci, na rzecz których zebrano kwotę 7.476 zł!
Pieniądze te udało się zebrać dzięki loterii fantowej oraz licytacji. Sprzedano 500 cukierków, czym Fundacja „Dyplomaci Dzieciom” pobiła rekord Polski. Wszystkie losy rozeszły się w niesamowitym tempie, czemu nie można się dziwić, ponieważ i cel był szczytny i nagroda główna atrakcyjna, a był nią telewizor.
Równie pomyślnie przebiegła licytacja, na której wystawiono: piłkę z Mistrzostw Świata w Korei z podpisami wszystkich uczestników małkińskiego meczu, koszulki Legii z autografami piłkarzy, koszulkę mistrza Polski z 2002 roku Legii Warszawa, przepięknie oprawiony plakat z autografem Stewena Segala oraz płyty Maćka Molendy.
Niezwykłym rarytasem tej licytacji okazały się rękawice bokserskie Pawła Skrzecza, w których pokonał wszystkich olimpijskich przeciwników w 1976 roku na Kubie. Nowym właścicielem legendarnych rękawic został Zdzisław Manowski – właściciel firmy IGLO BUD 2000.
Zarówno sam mecz, jak i licytacja, czy też rozstrzygnięcie loterii dostarczyły moc emocji przybyłym, ale emocji tych organizatorzy w tym dniu zapewnili o wiele więcej. Warto wspomnieć, że specjalnie dla mieszkańców naszej gminy zorganizowano pokaz pracy psów, które na co dzień wykrywają narkotyki na polskich granicach, w Małkini również szukały narkotyków. Pieski przybyły do nas wraz z opiekunami z Warszawskiej Izby Celnej.
Godną uwagi postacią, która dopingowała do aplauzu był Andrzej „BOBO” Bobowski, król kibiców może poszczycić się tym, iż brał udział w 7 Mistrzostwach Świata, 4 Mistrzostwach Europy i wielu wielu innych rozgrywkach. I należy przyznać, że choć na początku meczu doping był umiarkowany, to już po kilku chwilach bardzo licznie zgromadzona publiczność z wielkim entuzjazmem przeżywała poczynania zawodników na boisku. Równie wspaniale spisał się w roli komentatora Mirosław Milewski, który przez cały czas zdawał relację z tego, co dzieje się na boisku, prosił o wrażenia zaproszonych gości i prowadził licytację.
To, czego udało się dokonać w Małkini w ostatnią niedzielę września jest wielkim sukcesem z którego najwięcej korzyści odniosą dzieci. Kwota ponad siedmiu tysięcy złotych po podziale zasili budżety rodzinne niezbędne na bieżącą rehabilitację dzieci.
Do tej pory Urząd Gminy udzielił poszkodowanym zapomogi na ogólną kwotę 11 tys. zł. Ponadto zostało utworzone specjalne konto na które wpłynęły środki z terenu całego województwa mazowieckiego w wysokości również 11 tys. zł. Z pieniędzy tych finansowane również były przejazdy do szpitali, badania i rehabilitacja dzieci.
Ponadto po długotrwałych i żmudnych rozmowach Wójta Kubaszewskiego z PKP udało się wywalczyć zmianę kategorii przejazdu w Zawistach Podlaśnych z D na B. 15 listopada br. na tym przejeździe w końcu zacznie działać sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Jak podkreśla Wójt Kubaszewski rozmowy w tej sprawie trwały jeszcze przed ubiegłorocznym wypadkiem, od początku likwidacji przez PKP kategorii A i szkoda, że dopiero teraz znajdą finał, po tak tragicznym wydarzeniu.
Natomiast ogromnie cieszy fakt, że małkińskie społeczeństwo, w tak trudnych chwilach, potrafiło zjednoczyć się, licznie przybyć na charytatywne spotkanie i hojnie uczestniczyć w pomocy na rzecz tych, których dotknęła straszna tragedia.

Dodano: 2003-10-02 15:47:00


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u