Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:Nadbużańska Noc Świętojańska 2006

   Kolejna impreza w Małkini nad Bugiem przechodzi do historii. Mamy za sobą dwa dni wspaniałej zabawy na łęgach nadbużańskich. W pierwsze dni wakacji 24 i 25 czerwca już po raz siódmy, na festynie w Małkini przy pięknej pogodzie, bawił się cały powiat.

   Wzorem lat ubiegłych organizatorzy: Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Małkini Górnej przygotowali mnóstwo atrakcji. Festyn w sobotę rozpoczął się już o 6.00 rano. Pierwszym punktem programu były spławikowe zawody sportowe o puchar wójta Marka Kubaszewskiego.
   Podczas całego festynu rozegrano wiele konkurencji sportowych, które przeplatały się z występami na estradzie. Miłośnicy sportów mogli sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: turniej piłkarski o puchar prezesa Małkińskiej Telewizji Kablowej, turniej siatkarski o puchar dyrektora GOK, turniej strzelecki o puchar dyrektora ZGKiM, czy biegi przełajowe o puchar starosty ostrowskiego lub też turniej ringo.
   Dla zwolenników muzyki na żywo w tym roku wystąpiły zespoły rockowe, jak również ludowe. Jako jeden z pierwszych na scenie zaprezentował się utalentowany zespół młodych artystów – zespół „Kwiaty”. W tym dniu odbył się ponadto koncert zespołu „Abba Forever”, a jak przystało na noc świętojańską nie mogło zabraknąć przedstawienia obrzędowego „Wianki Świętojańskie”, w tym roku w wykonaniu kapeli „Łupinianki z wnukami” oraz zespołu „ShołDęb” z Domu Kultury w Łapach.
   Gwiazdą sobotniej nocy w Małkini był zespół „Harlem”, który przyciągnął prawdziwych fanów rokowych rytmów. Rozszalała publika wraz z wokalistą Ryśkiem „Rudym” Wolbachem odśpiewała wszystkie kultowe kawałki kapeli. Tłum fanów szalał pod sceną. Później rock musiał ustąpić miejsca muzyce dance, która królowała podczas dyskoteki „Summer Night Party” z RavaDJPromo.
   Równie atrakcyjnie przedstawiał się program drugiego dnia festynu. Od samego rana można było bawić się w wesołym miasteczku, korzystać ze stoisk gastronomicznych i handlowych lub też wsłuchiwać się w rytmy płynące ze sceny. A na scenie również w tym dniu dużo się działo. Rozpoczęto od występu zespołów i kapel ludowych. Swe przyśpiewki publice zaprezentowała rodzima „Małkinianka” oraz sąsiedzkie zespoły „Jarzębina” z Broku i „Sadowianki” z Sadownego. Zachwyt wzbudziła cygańska biesiada Eleny Rutkowskiej z zespołem „La Gitarra”. Gorące rytmy, pięknej urody cyganki i znakomity taniec porwały publiczność.
   Jednak najciekawszym elementem tego dnia okazał się występ Patrycji Markowskiej wraz z zespołem, która o godziny 21.00 zagościła na małkińskiej scenie. Tłum szalał i wyśpiewywał wraz z Patrycją ogólnie znane utwory gwiazdy. Okazało się, że wokalistka ma doskonały kontakt z publicznością i potrafi porwać wszystkich do wspólnej zabawy. Koncert Patrycji Markowskiej był pełen ekspresji i melodyjności. Po koncercie doskonałą kontynuacją udanego występu była dyskoteka.
   Honorowy patronat nad Nadbużańską Nocą Świętojańską objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik. Współorganizatorami małkińskiego festynu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Powiat Ostrowski, Międzygminny Związek Ziemia Ostrowska, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej.
   Sponsorzy Nadbużańskiej Nocy Świętojańskiej 2006 to: Agencja Ochrony Mienia TARCZA, B.D. ART., Bank Spółdzielczy w Ostrowi Maz., Browar Łomża, Elektromax - Zbigniew Żukowski, FHU SKY LINE Robert Najmoła, Firma AVON, Firma Transportowo Usługowa – Mirosław Przesmycki, Hurt – Detal Romuald Rolek, Husqvarna Małkinia Górna - Ostrów Maz., IGLOBUD 2000 Zdzisław Manowski, KOSPOL – Krzysztof Kośnik, MADO – Andrzej Mróz, Marian Pecura, Partner Sieci Plus GSM Krystyna Brejnak, ROCKWOOL Polska, RYLEX – Stanisław Leoniak, SamSmak, Sieć sklepów GOŚKA, Szpital Powiatowy w Ostrowi Maz., Towarzystwo Ubezpieczeniowe UNIQA, Toyota Marki, TV–EURO-SAT – Marek Gzowski, Usługi Transportowe - Krzysztof Pyrgiel, ZPK Szumowo Kazimierz Rupiński,
   Patronat medialny nad impreza objęli: Radio dla Ciebie, Radio Nadzieja, Tygodnik Ostrołęcki, Ostrowski Tygodnik Powiatowy, Wiadomości Małkińskie, Telewizja Kablowa w Małkini oraz portale internetowe: www.malkiniagorna.pl, nns.malkiniagorna.pl, www.gok.malkinia.pl, www.malkinia.com, www.ostrowmaz.com,www.tveurosat.net .
   Imprezę zabezpieczali: Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Maz., Komisariat Policji w Małkini, Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini, Agencja Ochrony TARCZA, Szpital Powiatowy w Ostrowi Maz.
   Za nieocenioną pomoc podziękowania wszystkim instytucjom i osobom zaangażowanym w pracę na rzecz sprawnego przebiegu imprezy składają organizatorzy. Ponadto szczególne podziękowania wójt Marek Kubaszewski kieruje do pracowników Gminnego Ośrodka Kultury na czele z Andrzejem Sadowskim.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dodano: 27-06-2006 10:15


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u