Data:
Czwartek, 23.11.2017
Imieniny:
Adeli, Felicyty, Klemensa
Szukaj:VI Małkińska Gimnazjada


   Uczniowie do tej sportowo – teoretycznej imprezy przygotowywali się przez kilka ostatnich tygodni, a w dniu 1 czerwca wywalczyli puchar Wójta Gminy Marka Kubaszewskiego.
   W Gimnazjadzie od 6 lat biorą udział wszystkie Publiczne Gimnazja z terenu gminy, a więc również Publiczne Gimnazjum nr 1 z Małkini Górnej i Publiczne Gimnazjum z Prostyni.
   Podobnie do lat ubiegłych i w tym roku rywalizacja była ogromna, a poziom bardzo wyrównany. Publiczne Gimnazjum z Prostyni przegrało turniej jedynie 5 punktami. Trzecie miejsce zajęli gospodarze tegorocznej imprezy – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Małkini. Ci ostatni swój wynik, równie bliski zwycięzców, argumentowali swą gościnnością!
   Gimnazjada w tym roku odbyła się w Zespole Szkół Gminnych im. Marii Skłodowskiej – Curie w Małkini, w jednej z najstarszych szkół na terenie gminy, w szkole z tradycjami, której w tym roku przypada 30 lat istnienia. Kto wie, może niebawem turniej wiedzy i sprawności zwany Gimnazjadą również będzie mógł poszczycić się tak długą tradycją?
   Tymczasem w ostatnią środę, 1 czerwca, przez 5 godzin trzy drużyny w kolorowych koszulkach rywalizowało między sobą o nowy tytuł najlepszej szkoły i puchar Wójta.
   Konkurencje były bardzo różnorodne, szkoły odeszły w ostatnim czasie od formuły z lat ubiegłych i ciągle wprowadzają nowe konkurencje sportowe. W tym roku nowością były m.in.: łapanie „ryb” na wędkę, gdzie rybami były drewniane klocki oraz jazda na rowerze, z tym, że zwycięzcą był zawodnik, który jako ostatni pokonał odcinek 15 metrów i dotarł do mety.
   Zawody sportowe przeplatały się turniejem wiedzy teoretycznej, a cała trudność polegała na tym, że we wszystkich dyscyplinach, zarówno sportowych, jak i związanych z wiedzą występowały te same osoby, a czasami niebywałą sztuką jest pogodzenie wysokiej sprawności fizycznej z dużą sprawnością umysłową.
   Oprócz zawodników wytypowanych do bezpośredniego udziału w konkurencjach, w Gimnazjadzie brali udział wszyscy uczniowie szkół, ich rola polegała na gorącym dopingu, zagrzewającym drużyny do walki. Również nauczyciele aktywnie dopingowali swych podopiecznych, szczególnie mocno do walki zagrzewała Dyrektor ZSG w Małkini Barbara Przeździecka, która wraz ze swymi uczniami zasiadała na trybunach.
   Gimnazjadzie z zaciekawieniem przyglądali się zaproszeni goście, a wśród nich: Wójt Marek Kubaszewski, Przewodniczący Rady Gminy Jan Chaberski, Dyrektor ZOSiPO Danuta Włodarczyk, Dyrektor PG nr 2 Bogumiła Krasuska, Z-ca Dyrektora SP nr 2 Zofia Grzymkowska, Dyrektor ZSG w Prostyni Wojciech Jakubie. W loży honorowej zasiadali również: Z-ca Dyrektora ZSG w Małkini Małgorzata Siwek, Z-ca Dyrektora ZSG w Prostyni Iwona Maliszewska i Przewodniczący Rady Rodziców Sławomir Dzieciątek.
   Nad prawidłowością turnieju czuwało trzyosobowe jury w składzie: Elżbieta Dąbrowska – PG nr 1, Renata Kaliś – PG w Prostyni, Anna Waracka – PG nr 2. W konkurencjach sportowych prawidłowość wykonywanych zadań sprawdzali: Jerzy Maliszewski – PG w Prostyni, Bogusław Więckowski – PG nr 1, Marcin Wojciechowski – PG nr 2.
   Dodatkową atrakcją tego turnieju były występy grup tanecznych ze wszystkich szkół, które zaprezentowały się w nadzwyczaj trudnych, a zarazem bardzo ciekawych układach tanecznych.
   W trakcie przerw uczniowie mogli się posilić przygotowanymi dla wszystkich przekąskami i napojami, o co zadbali sponsorzy imprezy: Wójt Gminy, Ekopol z Kalinowa, Andrzej Najgrodzki GS„SCh” Małkinia, Roman Zyśk z Broku, Stanisław Kuciel, Zdzisław Zawisza, Gabriel Zawisza, Dariusz Dąbrowski, Paweł Zyśk.
   Turniej zakończył się wynikiem: I miejsce PG nr 2 w Małkini – 69 pkt., II miejsce PG w Prostyni – 64 pkt., III miejsce PG nr 1 w Małkini – 55 pkt.
   Wspaniałej walki szkołom gratulowali wszyscy zebrani, w tym patron honorowy imprezy Wójt Marek Kubaszewski, który wcześniej dokonał otwarcia imprezy i na zakończenie wręczył drużynom okolicznościowe puchary. Zabierając głos Wójt Kubaszewski wyraził opinię, że idea turnieju jest bardzo słuszna, że przyświeca jej duch zdrowej rywalizacji, walki fair play i dobrej zabawy, z czego jest bardzo zadowolony.
   I właśnie dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji nie zabrakło w trakcie VI Gminnej Gimnazjady w Małkini. I nawet kapryśna pogoda nie popsuła dobrych humorów uczestnikom i organizatorom imprezy, którzy spisali się na medal.Dodano: 2005-06-03 11:22:28


Biuletyn Informacji Publicznej

Budżet Obywatelski Małkinia Górna 2018

Strategia Rozwoju Gminy Małkinia Górna w latach 2016 - 2022

Program Rewitalizacji Gminy Małkinia Górna na lata 2016-2022

Oświata

Wykaz sołectw

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu

Biblioteka Publiczna w Małkini Górnej

Ośrodek Pomocy Społecznej

Gospodarka odpadami

Ochotnicza Straż Pożarna w Małkini Górnej

Założenia do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Małkinia Górna

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gminna Wideoteka

Europejski Funduszu Rozwoju Regionalnego

Projektu Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu mieszkańców Małkini Górnej poprzez udostępnienie internetu 90 gospodarstwom domowym i utworzenie 3 PIAP

Mapa Gminy

hammaro.se

Nadbużańska Noc Świętojańska

Herb i Flaga Gminy Małkinia Górna

Między Bugiem a Narwią

Gospodarstwo Agroedukacyjne

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Dziennik Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej

Dziennik Urzedowy

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w WarszawieNewsletter
Jeżeli chcesz być powiadamiany o nowosciach w naszym serwisie wpisz swójadres email.


stat4u